EN

Lepsza jakość edukacji!

powrót

Fitness i doradztwo żywieniowe

Cel studiów:
Celem studiów jest przede wszystkim wykształcenie profesjonalnej kadry przygotowanej do udzielania porad w zakresie aktywności fizycznej a także w zakresie prawidłowego sposobu żywienia.
Podczas zajęć słuchacze zdobędą praktyczną wiedzę na temat planowania sposobu żywienia dla wybranych grupach ludności w powiązaniu z różnorodną formą aktywności fizycznej. Nauczą się podstawowych zagadnień związanych z chorobami dietozależnymi. Dodatkowo zapoznają się z najnowszymi formami aktywności fizycznej mającymi na celu kształtowanie prawidłowej sylwetki. Uczestnicy otrzymają wiedzę jak skutecznie motywować i wspierać do działania osoby chcące zmienić swój zły sposób żywienia i styl życia.

Adresaci studiów:
Studia skierowane są do absolwentów szkół wyższych I i II stopnia kierunków Dietetyka, Wychowanie fizyczne. Dodatkowo dla:
- osób pracujących w centrach fitness, odnowy biologicznej;
- nauczycieli wychowania fizycznego,
- oraz pozostałych osób pragnących poszerzenia swojej wiedzę w tym obszarze.

Korzyści dla studentów:
Zdobycie teoretycznej i praktycznej wiedzy w zakresie planowania żywienia, eliminowania błędów żywieniowych a także dostosowywania diety do rodzaju aktywności fizycznej. Ponadto słuchacze w ramach programu studiów nauczą się rozumieć mechanizmy powstawania zachowań żywieniowych mających wpływ na stan odżywienia organizmu. Dodatkowo zdobędą niezbędne umiejętności pozwalające na prowadzenie zajęć w ramach nowych form aktywności fizycznej a także zasad i technik zaczerpniętych z psychologii związanych z rozwojem osobistym osób uprawiających aktywność fizyczną i sport.

Wykładowcy:
Zespół dydaktyczny tworzony jest przez specjalistów – praktyków w dziedzinie żywności i żywienia, aktywności fizycznej (trenerzy personalni) a także w zakresie psychologii. Zajęcia na studiach prowadzone są w nowoczesnej i aktywnej formie ćwiczeń, symulacji oraz multimedialnych wykładów. Aktywna i dynamiczna forma prowadzenia zajęć pozwoli również skupić się na rozwiązywaniu problemów wskazywanych na bieżąco przez słuchaczy studiów podyplomowych „Fitness i poradnictwo dietetyczne”

Program ramowy:
Teoretyczne podstawy fitness
Fitness nowoczesne formy gimnastyki
Teoretyczne podstawy kulturystyki -ćw. siłowych
Podstawy anatomii i fizjologii
Psychologia sportu
Trening zdrowotny
Gimnastyka w fitness
Ćwiczenia taneczne i umuzykalniające
Pierwsza pomoc przedmedyczna
Prawo w żywieniu
Żywienie człowiek
Towaroznawstwo artykułów spożywczych
 

Forma zaliczenia:
• Test z wybranych obszarów programowych

Liczba godzin: 180

Czas trwania studiów: 2 semestry

xd

Oferta do pobrania

Dla nauczycieli Dla nauczycieli
Szkolenia BHP Szkolenia BHP
Studia podyplomowe Studia podyplomowe

Newsletter

Zawsze bądź na bieżąco z naszą ofertą, nie przegap informacji o nowościach i promocjach.