EN

Lepsza jakość edukacji!

powrót

Fitness i Doradztwo Żywieniowe

 


Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy 

www.wsg.bydgoszcz.pl 

Wydział Nauk Stosowanych w Słupsku 

 

Cel studiów:

Celem studiów jest przede wszystkim wykształcenie profesjonalnej kadry przygotowanej do udzielania porad w zakresie aktywności fizycznej a także w zakresie prawidłowego sposobu żywienia.
Podczas zajęć słuchacze zdobędą praktyczną wiedzę na temat planowania sposobu żywienia dla wybranych grupach ludności w powiązaniu z różnorodną formą aktywności fizycznej. Nauczą się podstawowych zagadnień związanych z chorobami dietozależnymi. Dodatkowo zapoznają się z najnowszymi formami aktywności fizycznej mającymi na celu kształtowanie prawidłowej sylwetki. Uczestnicy otrzymają wiedzę jak skutecznie motywować i wspierać do działania osoby chcące zmienić swój zły sposób żywienia i styl życia.

Adresaci studiów:

Studia skierowane są do absolwentów szkół wyższych I i II stopnia kierunków Dietetyka, Wychowanie fizyczne. Dodatkowo dla:
- osób pracujących w centrach fitness, odnowy biologicznej;
- nauczycieli wychowania fizycznego,
- oraz pozostałych osób pragnących poszerzenia swojej wiedzę w tym obszarze.

Korzyści dla studentów:

Zdobycie teoretycznej i praktycznej wiedzy w zakresie planowania żywienia, eliminowania błędów żywieniowych a także dostosowywania diety do rodzaju aktywności fizycznej. Ponadto słuchacze w ramach programu studiów nauczą się rozumieć mechanizmy powstawania zachowań żywieniowych mających wpływ na stan odżywienia organizmu. Dodatkowo zdobędą niezbędne umiejętności pozwalające na prowadzenie zajęć w ramach nowych form aktywności fizycznej a także zasad i technik zaczerpniętych z psychologii związanych z rozwojem osobistym osób uprawiających aktywność fizyczną i sport.

Wykładowcy:

Zespół dydaktyczny tworzony jest przez specjalistów – praktyków w dziedzinie żywności i żywienia, aktywności fizycznej (trenerzy personalni) a także w zakresie psychologii. Zajęcia na studiach prowadzone są w nowoczesnej i aktywnej formie ćwiczeń, symulacji oraz multimedialnych wykładów. Aktywna i dynamiczna forma prowadzenia zajęć pozwoli również skupić się na rozwiązywaniu problemów wskazywanych na bieżąco przez słuchaczy studiów podyplomowych „Fitness i poradnictwo dietetyczne”

Program ramowy:

Forma zaliczenia:

 Test z wybranych obszarów programowych

Czas trwania studiów: 2 semestry / 190 godzin

Cena: 2700 zł + 200 zł (wpisowe)

Zapisz się online

xd

Oferta do pobrania

Dla nauczycieli Dla nauczycieli
Szkolenia BHP Szkolenia BHP
Studia podyplomowe Studia podyplomowe

Newsletter

Zawsze bądź na bieżąco z naszą ofertą, nie przegap informacji o nowościach i promocjach.