EN

Lepsza jakość edukacji!

powrót

kostka lodu

Masaż lodem - dla zdrowia i piękna

Pozytywne oddziaływanie zimna na ustrój człowieka znane było już w starożytności. Pierwsi lekarze wykorzystywali terapię zimnem do leczenia różnych schorzeń i urazów, a także w celach estetycznych. Obecnie zimno wykorzystywane jest szeroko w medycynie, rehabilitacji oraz kosmetologii.

Wpływ zimna na organizm człowieka zależny jest od tego, czy działamy zimnem tylko miejscowo czy na cały ustrój i jak długo trwa ekspozycja. Masaż lodem to zabieg o charakterze miejscowym, a więc będzie wywoływał reakcję lokalną w obrębie masowanych tkanek.

Reakcja ta składa się z dwóch faz. W pierwszej fazie dochodzi do schłodzenia tkanek, zwężenia naczyń krwionośnych i zmniejszenia przepływu krwi. W drugim etapie naczynia krwionośne rozszerzają się, przepływ krwi jest wzmożony i dochodzi do poprawy ukrwienia. Dzięki zastosowaniu masażu lodem metabolizm tkanek jest zwiększony i szybciej usuwane są z nich związki toksyczne. Ponadto zimno hartuje, zwiększa odporność, działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przeciwbólowo oraz powoduje obniżenie wzmożonego napięcia mięśni.

Cena: 300zł

Liczba godzin: 10h

xd

Oferta do pobrania

Dla nauczycieli Dla nauczycieli
Szkolenia BHP Szkolenia BHP
Studia podyplomowe Studia podyplomowe

Newsletter

Zawsze bądź na bieżąco z naszą ofertą, nie przegap informacji o nowościach i promocjach.