EN

Lepsza jakość edukacji!

powrót

Neurologopedia

 

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy 

www.wsg.bydgoszcz.pl 

Wydział Nauk Stosowanych w Słupsku

 

Cel studiów:

Celem studiów jest uzyskanie wiedzy niezbędnej do specjalizacji w zakresie neurologopedii oraz kwalifikacji neurologopedy.

Studia poszerzają wiedzę teoretyczną i praktyczną logopedów z zakresu zaburzeń mowy pochodzenia neurologicznego.
Program studiów przewiduje realizację zajęć związanych z następującymi zagadnieniami: zaburzenia mowy u pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi, psychicznymi, logopedyczną terapię osób z oligofazją, terapię jąkających się, seminarium dyplomowe oraz praktyki.

 Adresaci studiów:

Podstawą rekrutacji jest konieczność przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej, która ma na celu sprawdzić predyspozycje kandydatów do wykonywania zawodu logopedy (do rozmowy powinny przystępować osoby bez wad wymowy, wad głosu i wad słuchu).

Ukończone studia wyższe (m.in. licencjat) oraz brak przeciwwskazań do wykonywania zawodu logopedy. Studia skierowane są dla osób, które posiadają wykształcenie logopedyczne, a uprawnienia zdobyły w ramach:

Uzyskiwane uprawnienia:
Absolwenci studiów podyplomowych z zakresu neurologopedii nabywają uprawnienia do pracy w placówkach służby zdrowia o charakterze zamkniętym (oddziały rehabilitacji, neurologii, psychiatrii), do pracy w placówkach specjalnych (z osobami upośledzonymi umysłowo, z mózgowym porażeniem dziecięcym), jak również do posługiwania się terminem „neurologopeda” w praktyce prywatnej.

Ukończenie podyplomowych studiów neurologopedii nie jest równoznaczne z uzyskaniem tytułu specjalisty neurologopedy w ramach służby zdrowia. Studia zapewniają niezbędne przygotowanie teoretyczne, bez wymaganego przepisami służby zdrowia stażu.


Ramowy program studiów 4-semestralnych:

Ilość godzin: 450 godz.                                                                                                                            

Czas trwania studiów: 3 semestry

Cena: 6000 zł

Zapisz się online

xd

Oferta do pobrania

Dla nauczycieli Dla nauczycieli
Szkolenia BHP Szkolenia BHP
Studia podyplomowe Studia podyplomowe

Newsletter

Zawsze bądź na bieżąco z naszą ofertą, nie przegap informacji o nowościach i promocjach.